5 نکته ضروری در طراحی وبسایت استارتاپ ها

طراحی سایت برای استارت‌آپ ها
5 نکته ضروری در طراحی وبسایت استارتاپ ها

بیشتر افراد تصور می کنند فقط طراحی زیبا و رابط کاربری به روز برای وب سایت کافی است؛ اما چیزهای مهم دیگری هم هست که استارتاپ ها باید در سایت اینترنتی به آنها دقت کنند.

تنها طراحی چشم نواز و ترفندهای سئو برای جذب مخاطب کافی نیست! می توانید صرفا با استراتژی های کوتاه مدتِ سئو، بازدیدکننده های بیشتری را جذب وب سایت خود کنید؛ اما مخاطب هایی خواهید داشت که بعد از زمان بسیار کم، از سایت خارج می شوند، و باعث می شوند نرخ خروج (Bounce Rate) سایت افزایش یافته و از اعتبار برند و بیزنس تان کاسته شود. با چنین رویکردی در بلند مدت رنک و سئو (SEO) سایت شما بدتر از قبل خواهد شد.

اما راهکار چیست؟ یک استارتاپ با طراحی وبسایت و ارائه محتوای مناسب، می تواند به برند خود اعتبار ببخشد و فروش بیشتری ایجاد کند.

در این نوشته به 5 نکته مهم می پردازیم که وجودشان در وبسایت یک استارتاپ ضرورت دارد:

 

1. ارزش خود را شفاف بیان کنید

بسیار مهم است که مخاطب بدون زحمت و با اولین نگاه در صفحه نخست وبسایت، متوجه خدمات و محصولاتی که استارتاپ شما ارائه می دهد، بشود. معمولا می توانید با یک عنوان ساده و کوتاه این کار را انجام دهید، یک زیرعنوان هم می تواند به تکمیل این بخش کمک کند. می توانید از عکس یا ویدیو هم استفاده کنید اما دقت کنید که اینجا سادگی مهم است.
لازم است توجه کنید که ارزشِ شما، یک شعار یا جمله شاعرانه نیست! ارزش شما نشان می دهد دقیقا کدام نیازهای مخاطب را به چه شکلی حل می کنید و چرا شما بهترین انتخاب هستید.

ارزش کسب و کارتان را واضح و ساده بنویسید، و هر زمان که احساس کردید مخاطب با این جمله ارتباط برقرار نمی کند، آن را اصلاح کنید.

ارزش، محصول و خدمت خود را شفاف و دقیق بیان کنید
سرصفحه مایندمید

 

2. دعوت به اقدامِ ساده داشته باشد

دعوت به اقدام یا Call To Action (CTA) یک دکمه، لینک یا تصویر است که امیدواریم مخاطب با کلیک بر روی آن، به مشتری و خریدارِ محصول و خدمتِ ما تبدیل شود. برای فروشگاه های اینترنتی، فراخوانِ عمل می تواند به صفحه پرداخت یا سبدخرید، لینک شود. برای کسب و کارهای خدماتی، این دکمه می تواند به صفحه ثبت نام لینک شود.

در صفحات مختلف، دعوت به اقدام قرار دهید و مطمئن شوید که متمایز از بقیه بخش های صفحه بوده و توجه مخاطب را جلب کند.

 

3. تجربه کاربری مهم است

طراحی وب سایت، فقط پر کردن صفحه ها با اِلمان های زیبا نیست! هدف نوشته ها و صفحه های سایت، باید کمک به مخاطب برای درک بهتر و بیشتر درباره هدف و ارزش کسب و کار، و  همچنین شناخت بهتر محصول و خدمت ارائه شده باشد. بخش زیادی از اعتبار شما و اعتمادِ جلب شده از سوی مخاطب، مربوط به تجربه کاربری UX می شود.

در طراحی تمام بخش های سایت، تجربه کاربری، در حد امکان ساده، روان و به روز باشد تا مشتری احتمالی با کمترین تلاش، بتواند اطلاعات لازم را کسب و سفارش خود را ثبت کند.

 

4. اطلاعات ارتباطی را ارائه کنید

قطعا همه کسانی که از وبسایت شما دیدن کرده و قصد خرید دارند، دنبال اطلاعات ارتباطی شما می گردند. حتی اگر نیازی به ارتباط مستقیم مشتریان با استارتاپِ شما نباشد، وجود این اطلاعات، به اعتماد سازی کمک خواهد کرد. هم در پاصفحه (Footer) و هم صفحه ارتباط با ما، آدرس پستی، ایمیل و تلفن های خود را قرار دهید. از قرار دادن لینک صفحات اجتماعی خود هم غافل نشوید!

وجود اطلاعات ارتباطی، ضمن اینکه حس آرامش خاطر و اعتماد به مخاطب خواهد داد، امکان رفع سریع ابهام ها و سوالات احتمالی را ایجاد، و مخاطبان بیشتری را تبدیل به مشتری خواهد کرد.

شبکه های اجتماعی و فراخوان اقدام در پاصفحه
لینک به شبکه های اجتماعی و دعوت به اقدام در پاصفحه مایندمید

 

5. نوشته های شفاف و خوانا داشته باشید

نوشته هایی که در صفحه های مختلف وب سایت استارتاپ اینترنتی خود قرار می دهید، هم از نظر نگارشی و هم دستوری بررسی کنید. نه تنها این متن ها باید خوانا باشند، صحیح بودن آنها از نگاهِ دستور زبان، نشانه هایی از قدرت و اعتبارِ برند شما را منعکس می کند. همچنین هر جا که داده های آماری یا مستنداتی برای نوشته ای لازم بود، آنها را ارائه کنید.

ساده و البته درست بودن نوشته های شما، به مخاطب و مشتریان بالقوه در تصمیم گیری برای سفارش خدمت و محصول شما کمک خواهد کرد.

 

نکات فراوان دیگری هم می تواند در طراحی و تکمیل وبسایت استارتاپ اینترنتی مهم باشد. اما بهتر است اولویت بیشتری برای این موارد قائل شوید. می توانید با استراتژی های سئو، بازدیدکنندگان بیشتری به سمت سایت تان جذب کنید، اما موارد فوق برای داشتن یک سایت موفق برای استارتاپ شما، که به برند سازی و فروش بیشتر کمک کند، اهمیت بالایی دارند.

 

منتظر اولین کامنت هستیم!

تصمیم راه‌اندازی وبسایت دارید؟

همین امروز سفارش خود را قطعی کنید

سفارش طراحی سایت 🚀
سفارش و سوال خود را مطرح کنید!
جعفر نقی زاده طراح سایت برنامه نویس وب جعفر نقی زاده آخرین فعالیت لحظاتی پیش