10دلیل اهمیت پشتیبانی فنی سایت

ضرورت پشتیبانی فنی وبسایت
10دلیل اهمیت پشتیبانی فنی سایت

هیچ وب سایت و یا فروشگاه اینترنتی را نمی‌توانید پیدا کنید که بدون پشتیبانی فنی قوی، به اعتبار و موفقیت در بازار رقابتی رسیده باشد.

اگر وبسایتی را راه‌اندازی کرده و به امید خدا رهایش کردید و امیدوارید خودش مثل گل و گیاه رشد کند، در اشتباهید!

یک وبسایت واقعا خوب نیاز به ارزیابی وضعیت از جنبه های فنی، امنیت، سئو، محتوا و.. دارد. این ارزیابی ها اگر به صورت مستمر و دوره‌ای توسط یک متخصص انجام شوند، باعث ایجاد تفاوت و مزیت رقابتی معنادار در مقابل رقبایتان خواهند شد.

و البته با داشتن یک تیم یا شخص برنامه نویس وب که پشتیبان دایمی سایت شما باشد، زمان و انرژی خیلی زیادی صرفه جویی خواهید کرد، و با خیالی آسوده، می‌توانید روی بقیه ابعاد کسب و کارتان متمرکز بمانید.

کنار هر وبسایت/فروشگاه خوب و موفق، تیمی قوی از برنامه نویسان حضور دارد که مراقب عملکرد آن بوده، و روی بروزرسانی، تغییر و بهبودش کار می‌کنند.

 

اهمیت پشتیبانی فنی وبسایت

با هم نگاهی می‌اندازیم به نکات مهمی که نشان می دهند لازم است داشتن یک پشتیبان فنی متخصص را جدی بگیرید و اگر فکر داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق در سر دارید، ایده داشتن تیم یا برنامه نویس پشتیبان را با دقت بیشتری بررسی کنید:

 

1. نیاز به مراقبت مستمر امنیت سایت

وبسایت شما نیاز به ارزیابی‌های امنیتی مستمر و دوره ای دارد؛ و این کاری نیست که بخواهید بدون کمک یک متخصص، انجام شود. بدون بررسی و مراقبت امنیتی، داده های مهم و حساس فروشگاه و یا وبسایت تان ممکن است در خطر باشد.

در خطر بودن داده های شما، به معنای در خطر افتادن برند، اعتبار و بیزنس تان خواهد بود😱

غیرقابل انکار است که هر گونه کوتاهی در زمینه امنیت داده ها، از نگاه کاربران و مشتریان تان بسیار اهمیت داشته، و روی کسب‌وکارتان تاثیر بدی خواهد داشت.

 

2. ضرورت بررسی محتوای سایت

محتوای سایت و فروشگاه اینترنتی تان را، با ارزیابی های سئویی مستمر دوره ای، زیر نظر یک متخصص داشته باشید.

بررسی محتوا، خصوصا برای سایت هایی که کاربر محور باشند، و یا تیمی از نویسندگان روی آن کار کنند، مانند سرویس های وبلاگ نویسی یا وبلاگنویسی‌های سازمانی/گروهی، ضرورت بیشتری خواهد داشت. محتوای در حال تغییر وبسایت شما با کمک این بررسی ها همیشه مطابق با استانداردها خواهد بود🧐

 

2.1. هماهنگی با آپدیت های گوگل

نباید فراموش کنیم که یکی از اهداف اساسی دیجیتال مارکتینگ، جذب کاربر از موتورهای جستجوگر، خصوصا گوگل است. این نکته که محتوا و وبسایت ما با جدیدترین استانداردها و بروزرسانی های گوگل همراه و هماهنگ باشد، یک قدم مهم در موفقیت در میان رقبا است.

 

3. همراهی با بروزرسانی ابزارها و فناوری‌ها

خدمات پشتیبانی وب سایت شامل بررسی ابزارها و بخش‌هایی مثل کتابخانه‌های استفاده شده در برنامه نویسی پروژه، ماژول ها و افزونه‌های وبسایت هم می‌شود.

به آپدیت های گوگل اشاره شد، اما گاهی استانداردها و ابزارهای وب، مانند فریم‌ورک ها و کتابخانه های جاوااسکریپت، فریمورک‌های PHP و حتی مرورگرهای اینترنتی آپدیت می شوند؛ وبسایت و فروشگاه آنلاین شما برای حفظ جایگاه خود در بین سایت های مشابه، بهتر است به صورت مستمر براساس جدیدترین فناوری ها، استانداردها و ابزارها، ارزیابی و به روز رسانی شود.

 

4. نیاز به توسعه‌های فنی

هر وبسایتی در مسیر موفقیت خود، قطعا در مقاطعی نیاز به توسعه و بهبود خواهد داشت. فروشگاه اینترنتی و یا وبسایت تان را باید طبق نیازها و ترندها و البته استانداردها به روز کنید؛ و این کار را حتما باید به حرفه ای ها بسپارید😊

شما قطعا نمی خواهید پروژه موفق خود را به دست کسی بسپارید که از تخصص وی اطمینان کامل نداشته باشید.

لازم نیست هر بار برای هر توسعه فنی به دنبال تیم یا متخصص جداگانه ای بگردید؛ کافیست یک متخصص را بصورت مستمر در کنار کسب و کار خود داشته باشید.

 

5. نیاز فوری به تغییر در سایت

حتما بعنوان مالک و مدیر کسب و کار اینترنتی، برایتان پیش آمده که نیاز به یک تغییر یا آپدیت فوری در سیستم وبسایت یا فروشگاه تان داشته اید اما برنامه نویس مناسب را پیدا نکردید یا برنامه نویس آشنایتان، فرصت انجام کار برای شما را نداشته است🙄

با تجربه، خیلی خوب می‌دانم که، تنها ماندن در وضعیت اورژانسی، بدترین تجربه برای شما بعنوان مدیر سایت یا فروشگاه است.

زمانی که شما یک پشتیبان فنی حرفه ای داشته باشید، او قطعا طوری پیش بینی و برنامه ریزی کرده است که در مواقع حساس و اورژانسی بتواند از پس موقعیت بربیاید.
پشتیبان ثابت شما، قطعا در زمان سریعتری پاسخگوی نیازهای فنی شما بوده، توسعه ها و تغییراتی که لازم دارید روی وبسایت تان انجام خواهد داد.

 

6. دریافت مشاوره فنی

صاحبان و مدیران کسب و کارهای بسیار بزرگ و موفق، همیشه در هر زمینه از متخصص‌های آن رشته راهنمایی و کمک می‌گیرند.

هیچ‌کس وقت و توان این را ندارد که متخصص همه چیز باشد؛ پس بهترین استراتژی، مشاوره گرفتن از متخصصین است.

برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین موفق و یا وب سایت واقعا قوی، بهره‌مندی از مشاوره و راهنمایی‌های یک پشتیبان فنی با تجربه، ارزشی در حد مرگ و زندگی خواهد داشت.

در هر زمینه فنی که ابهام داشتید از پشتیبان فنی کمک و راهنمایی بگیرید و مطمئن باشید هر هزینه ای که برای خدمات پشتیبانی وبسایت بپردازید، سرمایه گذاری روی ریل موفقیت کسب و کار خودتان بوده و خیلی زود جبران خواهد شد.

 

7. هزینه جستجوی برنامه نویس و تغییرهای کوچک

ممکن است فکر کنید بابت هر آپدیت، تغییر یا توسعه وب سایت تان، دنبال برنامه نویس بگردید و یا از سایت های فریلنسری برای این موضوع کمک بگیرید.

اما با این استراتژی، خیلی زود پشیمان می‌شوید. پیدا کردن طراح و برنامه نویس، هر مرتبه برای هر مسئله، دردسر نسبتا زیاد (و البته هزینه) برایتان خواهد داشت.

بعلاوه، این برنامه نویس جدیدی که در هر مرحله توسعه می‌گیرید، برای آشنایی و تمرکز روی پروژه، نیاز به زمان خواهد داشت و این یعنی هزینه.

در این وضعیت، هر بار برای هر ادیت، باید هزینه‌ای بابت برنامه نویسی و البته تمرکز برنامه نویس جدید روی پروژه جدید، بپردازید و البته این کاملا منطقی و منصفانه است😶

زمانی که پشتیبان فنی دایمی داشته باشید، دیگر هزینه بابت پیدا کردن برنامه نویس نمی‌دهید؛ و البته خود تغییرات وقتی که کوچک باشند، برایتان مجانی تمام خواهد شد.

نیازی نیست هر دفعه، وقت و انرژی بگذارید، با افراد مختلف بحث و مصاحبه کنید تا برنامه نویس مناسب پیدا کنید.

 

8. تمرکز روی بیزنس، با خاطری آسوده از مسائل فنی سایت

احتمالا تا اینجا حدس زده اید که فلسفه اساسیِ داشتنِ پشتیبان فنی برای سایت فروشگاه اینترنتی و وب سایت، این است که خود را از مسائل فنی و برنامه نویسی رها کنید، تا آسوده خاطر، بتوانید روی سایر ابعاد بیزنس اینترنتی خود تمرکز کنید.

شما نیاز دارید تا حد امکان روی مسائلی مثل محصولات، مشتریان، بازاریابی و.. متمرکز باشید. در مسیر موفقیت، بعنوان مدیر و مالک بیزنس، نرم افزار تحت وب و وبسایت چیزی نیست که هر روز بخواهید وقت زیادی را درگیر جزئیات فنی آن باشید. این جزئیات را به یک متخصص برنامه نویسی وب بسپارید.

 

8.1. استرس کمتر؛ آرامش بیشتر

یک مزیت اساسی داشتن پشتیبان برنامه نویس برای وبسایت، این است که او در مقابل استرس ها و مشکلات فنی، مثل ضربه گیر یا سپر دفاعی برایتان کار خواهد کرد. خیالتان راحت است که کسی هست که در زمان های حساس می‌داند پروژه را چطور از مشکلات نرم افزاری بیرون بکشد.

شما می توانید با آرامش و تمرکز بیشتری به کارهای دیگر بپردازید، حتی شاید بخواهید به زندگی شخصی تان برسید، و کارها را بیشتر به تیم پشتیبان تان بسپارید🤩

 

9. دسترسی سریع‌تر به برنامه نویس و راهنمای فنی

معمولا دسترسی به یک متخصص در زمینه طراحی و برنامه نویسی سایت، آسان نیست. یک برنامه نویس نیاز به تمرکز روی پروژه هایش دارد، و عموما دسترسی به ایشان بدون هماهنگی قبلی سخت خواهد بود. با بستن قرارداد پشتیبانی، شما مطمئن خواهید بود که هر زمان که به راهنمایی و پشتیبانی نیاز داشتید، یک متخصص، در کمترین زمان پاسخگوی مشکلات و مسائل شما باشد😉

دیگر لازم نیست برای هر مسئله فنی، ساعت ها جستجو و مشورت از افراد مختلف بگیرید؛ با داشتن یک متخصص در کنارتان، شما با هزینه ای بسیار کوچک، به خزانه دانش و تجربه ارزشمند او دسترسی دارید.

 

10. تمرکز بهتر و سریعترِ پشتیبان فنی روی پروژه شما؛ هزینه کمتر توسعه

پشتیبان فنی سایت و یا فروشگاه شما، با آگاهی از این نکته که درباره مسائل فنی سایت مسئول است، ضمن بررسی‌های دوره ای بر روی پروژه، به واسطه تغییرات و بهبودهایی که روی سایت انجام داده است، با جزئیات و پیچیدگی های سایت شما بیشتر از هر کس دیگری آشنا خواهد شد.

پشتیبان شما، به مرور با نیازهای کسب و کارتان، تیم شما و حتی روحیات شخص خودتان بهتر و بیشتر آشنا می شود. او به خوبی می‌داند چه نیازی دارید و چه چیزی بهتر به کارتان می‌آید😎

در این وضعیت شما به یک برنامه نویس متخصص دسترسی دارید که با ریزه کاری های سایت تان و کارتان آشناست و سریع‌تر از هر کسی می‌تواند درباره وضعیت فعلی، آپدیت‌ها، تغییرات و حتی بروزرسانی های آینده پروژه به شما مشاوره بدهد.

از مزایای این تمرکز این است که پشتیبان دایمی تان برای هر آپدیت و توسعه، نیاز به بررسی کل پروژه ندارد، او پروژه را می شناسد؛ پس با زمان و البته هزینه کمتری نسبت به یک برنامه نویس جدید، کارهای شما انجام خواهد شد.

 

جمع بندی

شاید گرفتن یک تیم یا شخص متخصص طراحی و توسعه وب، بعنوان پشتیبان سایت یا فروشگاه اینترنتی در نگاه اول چندان مهم و اساسی به نظر نرسد؛ اما با نگاهی هوشمندانه خیلی زود متوجه اهمیت خدمات پشتیبانی سایت می‌شوید و اینکه با داشتن پشتیبان فنی همیشگی، به میزان زیادی به موفقیت خودتان و کسب‎وکارتان کمک می‌کنید.

ارزیابی و بهبود فنی و امنیتی پروژه های آنلاین، کاری نیست که فقط یکبار برای همیشه انجام شود. کسی نمی‌تواند ضمانت کند که وبسایت شما که امروز امن، به روز و استاندارد است، روزها و ماه‌های آینده هم همینطور خواهد ماند. خصوصا اگر وبسایتی کاربر محور (مثل سرویس های وبلاگ نویسی) دارید، محتوا و کاربران شما و همچنین ابزارها و فناوری‌ها، مدام در حال تغییر هستند، و نیاز به ارزیابی و بهبود دارند.

پشتیبان فنی کمک می‌کند تا وبسایت و فروشگاه اینترنتی تان را با هزینه‌های کمتر و آسودگی خاطر بیشتری مدیریت کرده، در فضای رقابت، قدرتمند ظاهر شوید. پس بهتر است روی این مساله با تمرکز بیشتری تحقیق و فکر کرده، ساده از کنارش نگذرید.

هر زمان که نیاز به پشتیبانی فنی برای وبسایت خود داشتید می توانید با من تماس بگیرید و یا سفارش پشتیبانی سایت خود را ارسال کنید.

 

منتظر اولین کامنت هستیم!

تصمیم راه‌اندازی وبسایت دارید؟

همین امروز سفارش خود را قطعی کنید

سفارش طراحی سایت 🚀
سفارش و سوال خود را مطرح کنید!
جعفر نقی زاده طراح سایت برنامه نویس وب جعفر نقی زاده آخرین فعالیت لحظاتی پیش