هزینه سفارش افزونه اختصاصی وردپرس

هزینه سفارش پلاگین اختصاصی وردپرس و عوامل موثر بر آن
هزینه سفارش افزونه اختصاصی وردپرس

قبلا در یک مقاله، درباره مراحل سفارش دادن یک افزونه وردپرسی اختصاصی به طور کامل توضیح داده بودم.

در آن نوشته اشاره کردم که لازم است با شفاف سازی درباره نیازها شروع کنیم، تا در نهایت برسیم به تسویه حساب و دریافت پلاگین اختصاصی، که می توانیم برای خودمان نگهش داریم و یا آن را بر روی وبسایت رسمی وردپرس منتشر کنیم.

در این نوشته قصد دارم درباره ی قیمت افزونه های اختصاصی وردپرس و هزینه های سفارش دادن افزونه اختصاصی برای wordpress به طور خلاصه توضیح بدهم.

 

عوامل موثر بر قیمت طراحی افزونه وردپرس اختصاصی

مهمترین عوامل موثر بر هزینه ی سفارش یک افزونه وردپرس که مختص به شما باشد، این 6 مورد هستند:

 

1. گستردگی فنی

ارزش‌گذاری برای پروژه های طراحی وب و برنامه نویسی وب، همیشه چالش برانگیز است. باید چشم انداز درستی از نیازها داشته باشیم و تلاش کنیم تا به برآوردی نسبتا درست از زمان و هزینه ی موردنیاز برای اجرای پروژه، برسیم.

برای برآورد قیمت افزونه اختصاصی وردپرس، می توان گفت که مهمترین عامل موثر روی رقم نهایی فاکتور شما، گستردگی فنی پروژه است.

برای مثال ممکن است برای سفارش یک پلاگین تفریحیِ ساده، چند ساعت کار با هزینه ای در حد چندمیلیون تومان کفایت کند، و یک پلاگین دیگر به جلسات هماهنگی فراوان و ماه ها کار و هزینه ای خیلی بالاتر نیاز داشته باشد🤓

نکته مهم این است که سعی کنید با مشاور طراحی وب و یا برنامه نویس تان صحبت کنید تا به تصویری نسبتا روشن از میزان پیچیدگی پروژه، دست پیدا کنید.

 

2. جزئیات فرانت اند

گاهی یک پلاگین صرفا برای استفاده شخصی/سازمانی ست، و یا شما اهمیت چندانی به نظرِ مخاطب سایت نمی دهید، و یک فرانت‌اند (front-end) کاملا ساده می‌تواند کافی باشد.

اما در برخی پروژه ها، نیاز است تا با دقت و وسواس بالایی روی جزئیات ظاهری پروژه دقت به خرج دهیم. تمام فرم ها و فیلدها باید با حساسیت طراحی شده باشند و کاربر/مخاطب پروژه، حس خاصی در استفاده از این صفحات داشته باشد.

در اینطور مواقع لازم است تا طراح یا برنامه نویسِ پروژه را در جریانِ این نکات قرارداده باشیم، تا نتیجه ی نهایی با چیزی که انتظار داریم مطابق باشد.

 

3. پشتیبانی فنی

تقریبا در تمام پروژه های فنی و نرم افزاری، پشتیبانی فنی مهم است. زمانی که شما یک افزونه اختصاصی سفارش میدهید، در واقع در حال سفارش یک نرم افزار اختصاصی هستید، و بسیار خوب خواهد بود که درباره شرایط و مدت پشتیبانی فنی ای که از سوی طراح پلاگین اختصاصی تان دریافت خواهید کرد، با او صحبت کرده باشید.

اینکه برنامه نویس افزونه اختصاصی، حاضر باشد تا چند ماه یا چند سال پاسخگوی مشکلات و مسائل احتمالی درباره ی این پلاگین باشد، موضوعی مهم است، که خوب است در مذاکرات اولیه به آن اشاره شده باشد.

همچنین این نکته را هم در نظر بگیرید که گاهی برای برخی پروژه ها، نیاز است پشتیبانی فنی قابل تمدید باشد.

 

4. اهمیت انطباق پذیری

گاهی لازم دارید که افزونه جدید اختصاصی شما بتواند با یک سری پلاگین (که برایتان ضروری و مهم هستند) سازگار و هماهنگ باشد.
گاهی لازم دارید تا مطمئن شوید، پلاگین اختصاصی جدیدتان توانایی پاسخگویی به بار ترافیکی تا سطح خاصی را داشته باشد.

و همچنین ممکن است بخواهید بعدا ایده هایی بر روی همین افزونه، و یا افزونه های دیگر، اضافه کنید؛ پس مهم است که افزونه اختصاصی تان با دیدِ بلندمدت تر، و رویکردی سازگار با توسعه های بیشتر، و نیازهای متفاوت آینده، طراحی (و مهندسی) شده باشد.

و ناگفته پیداست که این جزئیات می توانند در قیمت نهایی پلاگین اختصاصی موثر باشند😉

 

5. حساسیت های امنیتی

گاهی لازم است که در زمان برنامه نویسی پلاگین اختصاصی، دقت بالایی روی جزئیات امنیتی یک افزونه داشته باشیم.

برای مثال، طراحی یک افزونه اختصاصی با کاربرد حسابداری و مالی، ملاحظات امنیتی بالایی لازم دارد؛ این را مقایسه کنید با طراحی پلاگینی با کاربردهای سرگرمی و تفریحی.

پس لازم است که با برنامه نویس تان درباره اهمیت جنبه های امنیتی پروژه صحبت کنید؛ و مشخص کنید که ایده تان به چه سطحی از امنیت نیاز دارد؛ و به طور طبیعی، تمرکز بالاتر روی نکات امنیتی، هزینه‌بر خواهد بود😎

 

6. حق استفاده، حق فروش، حق انتشار

یک مساله مهم که می تواند بر روی برچسب قیمتِ افزونه ی اختصاصی تان موثر باشد، این است که این افزونه ی اختصاصی را با چه هدفی سفارش می دهید. آیا می خواهید آن را صرفا بر روی وبسایت خودتان استفاده کنید؟ آیا قصد استفاده ی آن بر روی مجموعه ای از وبسایت ها را دارید؟ شاید بخواهید این افزونه اختصاصی را به فروش بگذارید؟ و یا می خواهید این پلاگین اختصاصی را بعد از تحویل گرفتن، به نام خودتان منتشر کنید؟

در هر کدام از این شرایطِ متفاوت، شما با قیمتی متفاوت مواجه خواهید شد. حتما قبلا درباره این موضوع فکر کرده، و با برنامه نویس تان مذاکره کرده باشید.

برای مثال، با طراح هماهنگ شده باشید که قصد فروش انبوه افزونه تان را دارید، و او این نکته را، هم در معماری نرم افزاری و هم در ارزشگذاری پروژه لحاظ کرده باشد.

 

 

اگر شما به سفارش افزونه اختصاصی wordPress فکر میکنید و یا دوست دارید افزونه اختصاصی تان را بسازید و آن را منتشر کنید:

من قبلا تعدادی افزونه اختصاصی وردپرسی طراحی کرده ام، و بعضی را در وبسایت رسمی وردپرس منتشر میکنم. و همچنان باز هم مشغول طراحی و انتشار افزونه های وردپرسی اختصاصی بیشتری هم هستم.

می‌توانید فهرست به روزِ افزونه های فعال من را در این صفحه از وبسایت وردپرس مشاهده کنید😍

اگر علاقمند بودید که افزونه اختصاصی داشته باشید، و یا افزونه اختصاصی خودتان را در وبسایت رسمی وردپرس منتشر کنید، هم اکنون برای دریافت برآورد قیمت با من در ارتباط باشید.

منتظر اولین کامنت هستیم!

تصمیم راه‌اندازی وبسایت دارید؟

همین امروز سفارش خود را قطعی کنید

سفارش طراحی سایت 🚀
سفارش و سوال خود را مطرح کنید!
جعفر نقی زاده طراح سایت برنامه نویس وب جعفر نقی زاده آخرین فعالیت لحظاتی پیش