طراحی صرافی رمز ارز

مراحل طراحی صرافی کریپتو
طراحی صرافی رمز ارز

در سالهای اخیر، با روند رشد روز افزون معاملات ارزهای دیجیتال -Crypto currency- در سطح دنیا، راه اندازی صرافی ارز دیجیتال به یکی از کسب و کارهای پرسود دنیای فین تک بدل شده است. اگر افزایش آشنایی عموم مردم با ارزهای دیجیتال و اقبال جهانی به ارزهای دیجیتال را هم به این موضوع اضافه کنیم، خواهیم دید که همین تراکنش‌های به ظاهر ساده ارزهای دیجیتال، می تواند سود سرشاری برای واسطه ها و صراف های آنلاین ارز دیجیتال فراهم آورد؛ ضمن اینکه این صرافی ها سود خوبی با ایجاد بازارهای معاملاتی رمز ارزها، کسب می کنند.

 

انواع صرافی های رمز ارزها

صرافی های رمزارز را از نگاه طراحی و توسعه می توان به دو دسته تقسیم کرد:

1.    صرافی‌های فروشگاهی؛ که فقط دلال رمزارز هستند.

2.    صرافی‌های همتا به همتا؛ که پلتفرم‌های معاملاتی ارائه می‌کنند.

برخی صرافی ها مثل بیت برگ، و یا آبانتتر، از نوع صرافی فروشگاهی، صرفا فروشگاه رمز ارز هستند؛ اما در پلتفرم های معاملاتی مثل نوبیتکس، کاربر دسترسی به بازارهای معاملاتی دارد، که به این صرافی ها، کاربر به کاربر و یا همتا به همتا (P2P) گفته می‌شود.

در این صرافی های پیشرفته، خریداران و فروشنده های حقیقی حضور داشته و بصورت زنده می‌توانید ارقام و حجم پیشنهادات را در صف های خرید و فروش ببینید؛ و در قیمت و زمان مناسب خرید یا فروش خود را انجام دهید 🤩

البته می توانیم برای پوشش مشتریان با سطوح تجربه و دانش متفاوت، هر دو نوع صرافی را در یک پلتفرم معاملاتی واحد ارائه کنیم.

 

برترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان

صرافی های آنلاین کریپتو کارنسی -Cryptocurrency Exchange- در سطح جهان، با توسعه ابزارهایی پیشرفته و قدرتمند، مشابه پلتفرم های معاملاتی فارکس توانسته اند جذابیت زیادی برای ورود کاربران به این بازار مالی ایجاد کنند.

بیایید با هم نگاهی بیندازیم به برترین های این بازار:

 

1. بایننس

وقتی صحبت از صرافی ارز دیجیتال می شود معمولا اولین صرافی که به خاطر می رسد بایننس (Binance) است😎

طراحی صرافی رمز ارز مشابه بایننس طراحی سایت بایننس طراحی صرافی ارز دیجیتال

از نگاه ارزش معاملات، بایننس بزرگترین صرافی دیجیتال دنیاست. تعداد بسیار زیادی از ارزهای رمز شده (بسیاری از آلت کوین ها) را پشتیبانی می کند. این صرافی ابزارهای متنوعی از جمله معاملات spot و فیوچرز و معامله بر پایه اهرم (margin) ارائه می‌کند.

با وجود تمام اینها این پتلفرم ممکن است برای کاربران تازه وارد کمی شلوغ و گیج کننده به نظر برسد.

 

2. کوین بیس

صرافی CoinBase که از سال 2012 فعالیت می کند، با امکان دسترسی در بیش از 100 کشور دنیا و 43 ملیون کاربر فعال، محبوب ترین صرافی در کشور آمریکاست.

راه اندازی صرافی ارزهای دیجیتال طراحی وب سایت صرافی رمزارز

این صرافی با رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) ساده اش، می تواند برای کاربران تازه کار هم جذاب باشد. بخش بزرگی از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می کند و از نگاه کارشناسان از امنیت بالایی برخوردار است.

 

3. هوبی

صرافی هوبی Huobi که هم اکنون دفتر مرکزی اش در کره جنوبی است، یکی از پیشرفته‌ترین پلتفرم های معاملات رمز ارز دنیا را دارد. در عین حال برای استفاده کاربران تازه کار هم به اندازه کافی ساده به نظر می رسد.

راه اندازی سایت صرافی آنلاین بیت کوین طراحی صرافی بیت کوین

 

بهترین صرافی های رمزارز در ایران

رمز ارزها در ایران هم در طی سالهای اخیر محبوب شده اند؛ در این مدت تعدادی از صرافی های آنلاین هم راه اندازی شده و خدمات ارائه می کنند. نوبیتکس، والکس و کریپتولند از جمله صرافی های ایرانی هستند که توانسته اند با رابط کاربری مناسب و پشتیبانی از تعداد نسبتا بالایی از رمزارزها، کاربران زیادی جذب کند.

یکی از مهمترین مزایای صرافی های ایرانی رمز ارز برای کاربران ایرانی، امکان پرداخت و البته دریافت پول با استفاده از کارت های بانکی داخلی است و همچنین کاربر، نگران مسدودی یا محدودیت حساب کاربری، بابت تحریم ها نخواهد بود.

 

چطور یک پلتفرم صرافی ارز دیجیتال بسازیم

در مراحل توسعه یک صرافی آنلاین، نکات و امکانات فراوانی را می توان در نظر داشت. درست است که هدف اصلی یک پلتفرم صرافی کریپتو کارنسی این است که فروشندگان ارز دیجیتال را به خریداران آن متصل کند. اما هر پلتفرم بر اساس ویژگی ها و امکاناتش، می‌تواند و بهتر است که منحصربفرد باشد.

در برخی صرافی ها می‎توانید با کاربرانی تقریبا از تمام دنیا مبادله داشته باشید، بعضی بخاطر پشتیبانی از بازه وسیعی از رمز ارزها محبوبند؛ با بعضی صرافی‌ها می‌توانید برای معاملات خود حد قیمتی مشخص کنید. در بعضی صرافی ها شما اهرم های معاملاتی (margin) دارید.

هر صرافی با ارائه ابزارهای معاملاتی کاربردی و جذاب، همزمان با اقبال بیشتر کاربران به معاملات کریپتوکارنسی، منافع خوبی کسب می کند💎

 

مراحل راه اندازی صرافی رمز ارز ها

 

مرحله 1. امکانات و مزیت ها

ابتدا به مزیت و امتیاز منحصر بفرد خود در مقابل رقبا فکر کنید. بررسی اینکه بازار صرافی های آنلاین هم اکنون چه امکاناتی ارائه می کند و کدام خدمات و فیچرها ارائه نشده و یا کم ارائه شده اند، و می توانند برای کاربر، ارزشمند باشند.

بررسی صرافی های کریپتو کارنسی و کشف نقاط قوت و ضعف آنها در این گام کمک می‌کند تا بفهمید چطور می‌توانید یک صرافی متفاوت و موفق بسازید🧐

سوالاتی مثل:

- کاربران هم اکنون چه امکاناتی را بدیهی می دانند؟

- کاربران چه امکاناتی می‌خواهند؟

- هزینه معاملات، در سطح متداول چقدر است؟

- من چه خدمت جدید و یا بهتری، نسبت به رقبا ارائه میکنم؟

- این خدمت خاص را چطور به مردم بشناسانم؟

 

مرحله 2. طرح توسعه

بعد از برنامه ریزی اولیه، حالا نوبت آن است که طرحی برای توسعه پلتفرم معاملاتی خود داشته باشید.

می توانید اسکریپت آماده از سایت های اسکریپت فروشی بخرید که ارزان هستند اما معمولا پشتیبانی و تضمین چندانی برای عملکردشان ندارند.

اما اگر در این راه جدی هستید، بسته به نیاز، سرمایه و برنامه ریزی تان بهتر است دنبال برنامه نویس، تیم برنامه نویسی و یا شرکت هایی باشید که بهتر می توانند طرح و نیاز شما را درک و آن را اجرا کنند.

هر چه می کنید لطفا مطمئن شوید که وبسایت صرافی رمز ارز شما به اندازه کافی امن بوده و پشتیبانی فنی داشته باشد😉

چنین پروژه هایی که با مسائل مالی و تراکنش های پولی سر و کار دارند، بدون پشتیبانی فنی، مثل یک تکه چوب روی آب هستند و هر لحظه امکان بروز مشکل وجود دارد. مشکلاتی که می توانند خیلی گران تمام شوند؛ پس مراقب باشید.

 

مرحله 3. برنامه ریزی مالی

لازم است در کنار هزینه طراحی وبسایت صرافی رمز ارز دیجیتال، و پشتیبانی و توسعه های بعدی، هزینه هایی بابت مارکتینگ و جذب کاربر، کنار گذاشته باشید.

اما لازم به ذکر است که در اینجا، هزینه های خیلی کمتری نسبت به راه اندازی فروشگاه آنلاین که شامل هزینه هایی مثل لجستیک و انبارداری هم می شود، دارید.

 

مرحله 4. ساخت و راه اندازی صرافی کریپتو

بر اساس برنامه ریزی های اولیه تان، برنامه نویسی سایت صرافی رمز ارز را به کدنویس خود بسپارید. معمولا بسته به نیازها و جزئیات پروژه، و تعداد اعضای تیم کدنویسی، این پروژه می تواند چیزی بین 1 تا 6 ماه زمان ببرد.

باز هم باید تاکید کنم که موضوع پشتیبانی را در یک پلتفرم صرافی رمزارز حتما باید جدی بگیرید.

با توجه به جزئیات فنی، پیچیدگی های زیادی در راه اندازی سایت صرافی مشابه نوبیتکس خواهید داشت، توصیه می کنم برای شروع، با راه اندازی صرافی مشابه بیت برگ، یعنی بصورت صرافی فروشگاهی اقدام کنید.

 

مرحله 5. نسخه بتا: جذب کاربر

با چند کاربر شروع کنید و مطمئن باشید با کمی تلاش به زودی صدها و هزاران کاربر خواهید داشت. نباید فراموش کنید که شبکه سازی و تبلیغات ویروسی یکی از بهترین راه های برای کسب اعتبار و جذب کاربر است.

در این مرحله بدون عجله پیش رفتن کمک خواهد کرد که در کمترین زمان تمام امکانات پروژه در محیط واقعی تست شوند و اگر کمبود یا ایرادی احتمالی بروز کرد، با هزینه و مشکلات بسیار کمتری قابل رفع خواهد بود😊

 

مرحله 6. نسخه نهایی: فعالیت جدی

پس از مدتی که باگ های احتمالی رفع شد و تعدادی کاربر راضی داشتید می توانید نسبت به شروع برنامه های مارکتینگ و جذب جدی مشتری اقدام کنید.
و باز هر در نظر داشته باشید که در کنار ارائه خدمات پایدار، رصد مداوم بازار و رقبا، و متعهد بودن به بهبود مستمر این پلتفرم و ارائه خدمات منحصربفرد می تواند ارزشمند باشد😍

 

جمع بندی

بازار معاملات رمز ارزها محبوبیت و جذابیت بالایی برخوردار است و به نظر می‌رسد که حتی در سال‌های پیش رو شاهد ادامه این روند باشیم. صرافی های آنلاین با ارائه خدمات معاملاتی به معامله‌گران ارزهای دیجیتال، ضمن تسهیل معاملات کریپتویی، سودهای سرشاری را از آن خود می‌کنند. برترین صرافی های رمز ارز جهان، ضمن پایداری، روی بهبود خدمات و توسعه ابزارها و فیچرها برای کاربران خود تمرکز دارند.

برای راه اندازی وبسایت صرافی آنلاین رمزارزها بهتر است ضمن مطالعه بازار و رقبا، درباره امنیت پلتفرم معاملاتی و برخورداری از پشتیبانی فنی مستمر، مطمئن شوید. تا شروع فعالیت جدی در زمینه صرافی ارزهای دیجیتالی، بهتر است مدتی چند ماهه، با نسخه آزمایشی (Beta) پیش بروید.

🔖 در صورتی که سوال یا ابهامی در این زمینه داشتید، و یا قصد راه اندازی وبسایت صرافی کریپتو دارید، می‌توانید با من تماس بگیرید.

 

۰۱/۰۱/۱۴
adelshahryari99

با سلام راجب هزینه راه اندازی هم اگه میشه اطلاعات بدید

۰۱/۰۱/۲۷
مایندمید

درباره هزینه های طراحی صرافی کریپتو هم به زودی می‌نویسم🌼

تصمیم راه‌اندازی وبسایت دارید؟

همین امروز سفارش خود را قطعی کنید

سفارش طراحی سایت 🚀
سفارش و سوال خود را مطرح کنید!
جعفر نقی زاده طراح سایت برنامه نویس وب جعفر نقی زاده آخرین فعالیت لحظاتی پیش