سفارش پلاگین وردپرس اختصاصی

سفارش طراحی پلاگین اختصاصی وردپرس و انتشار پلاگین
سفارش پلاگین وردپرس اختصاصی

اگر بگوییم وردپرس یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای تاریخ است، بیراه نیست. بر اساس گزارش w3techs هم اکنون بیشتر از 43% کل وبسایت‌های جهان بر پایه سیستم مدیریت محتوای وردپرس فعالیت می‌کنند. پس اگر وب‌سایت یا فروشگاه اینترنتی دارید و یا مدیر وبسایت هستید، احتمالا شما هم با وردپرس سروکار دارید.

برای شما که وبسایت وردپرسی دارید، حتما مواقعی پیش آمده است که بعنوان مالک یا مدیر وبسایت، به این فکر کردید که در سایت تان، نیاز به امکانات و یا بخش‌هایی خاص دارید.

ابتدا برای پاسخ دادن به این نیاز، در میان پلاگین های وردپرس جستجو می کنید.. چندین پلاگین را نصب و تست می‌کنید.. اما گاهی پلاگین مناسبی برای نیاز خاص شما، طراحی نشده و در دسترس نیست؛ و یا پلاگین‌های منتشر شده، کمبودها و مشکلاتی دارند و تمام نیازها را رفع نکرده و شما (و مشتریان تان) را راضی نمی‌کنند.

در این وضعیت نیاز است تا با یک برنامه نویس برای طراحی پلاگین اختصاصی مورد نیازتان صحبت کنید.

 

مراحل سفارش پلاگین اختصاصی وردپرس

 

1. نیازتان را شفاف کنید

برای شروع سفارش پلاگین وردپرسی اختصاصی تان، اول لازم است روی نیازتان (و نیازهای مخاطبان و بازدیدکنندگان سایت) کمی فکر کرده باشید. لطفا کمی وقت بگذارید و بررسی کنید که می‌خواهید پلاگین شما چه کاری انجام دهد، چه مسائلی را پاسخ دهد، و چه کمکی به وبسایت های وردپرسی کند. شاید پلاگین شما به زیبایی ظاهری یک سایت کمک کند، و یا کاربردی باشد و..

 

2. امکان سنجی طراحی پلاگین اختصاصی

بعد از اینکه مشخص شد به چه امکاناتی نیاز دارید و یا فکر می‌کنید مخاطبان شما نیاز دارند، با یک برنامه نویس وب (که ترجیحا تجربه کار با وردپرس داشته) برای ارزیابی امکان‌پذیری اجرای این ایده صحبت کنید. ابتدا لازم است مطمئن شوید این ایده جدید قابل اجراست و در عمل، محدودیتی فنی برای طراحی و برنامه نویسی پلاگین اختصاصی شما وجود ندارد.

 

3. برآورد هزینه های طراحی پلاگین اختصاصی وردپرس

حالا که می‌دانید نیاز چیست و ایده ای برای پاسخ به آن دارید، و از امکانپذیری اجرای آن اطمینان حاصل کردید، نوبت به برآورد هزینه‌ها می‌رسد. لازم است بدانید چقدر باید پای این پلاگین هزینه کنید و آیا می‌خواهید چنین هزینه ای را به عهده بگیرید.

یک پلاگین وردپرسی می‌تواند از چند ساعت تا چند هفته برای طراحی و برنامه نویسی، زمان بگیرد. شما باید بودجه تان و نیازتان را هماهنگ کرده باشید.

حتما با یک توسعه دهنده وردپرس برای دریافت برآوردِ هزینه و زمان اجرای پروژه صحبت کنید🤓

 

4. شروع طراحی پلاگین WordPress اختصاصی

پس از صحبت و توافق، توسعه دهنده ی وردپرس، با دریافت پیش پرداخت، مراحل برنامه نویسی، طراحی و اجرای پروژه را شروع می‌کند.
در پایان مراحل طراحی، می‌توانید تسویه حساب کنید و پلاگین اختصاصی‌تان را تحویل بگیرید.

تبریک می‌گویم، حالا شما پلاگین وردپرسی اختصاصی خودتان را دارید. می‌توانید آن را در سایت‌های وردپرسی‌تان نصب کرده و استفاده کنید🤩

 

و اما..

اگر دوست دارید که پلاگین وردپرسی خود را در فهرست پلاگین‌های رسمی وردپرس منتشر کنید، و دیگران هم امکان استفاده از آن را داشته باشند، مرحله بعدی برای شماست:

ابتدا به این نکته توجه کنید که پلاگین شما برای استفاده رایگان منتشر می‌شود. البته می‌توانید برای بخشی از امکاناتِ پلاگین، اقدام به دریافت وجه و کسب درآمد کنید.. بعدا در این موضوع خواهم نوشت😉

 

5. انتشار پلاگین در وبسایت وردپرس

اگر دوست داشتید، می‌توانید خودتان مراحل انتشار پلاگین را انجام دهید؛ اما با توجه به اینکه برای انتشار پلاگین در دایرکتوری رسمی وردپرس، دردسرهای نسبتا زیادی را باید تحمل کنید، شخصا توصیه میکنم این کار را به یک فرد با تجربه بسپارید😎

تیم وردپرس برای حفظ نظم و کیفیت این پروژه بزرگ، معیارها و استانداردهایی تعریف کرده است، که نسبتا زیاد هم هستند. برای اینکه تمام استانداردهای وردپرس در انتشار پلاگین رعایت شده، و پلاگین شما برای انتشار رسمی، موافقت گروه وردپرس را بگیرد، نیاز است مستندات زیادی را مطالعه کرده و در برنامه نویسی تان رعایت کرده باشید. ضمنا در مسیر انتشار پلاگین، لازم است با تیم وردپرس (به انگلیسی) مکاتبه کنید، و یک، و یا چند مرتبه کدهای پلاگین تان را ویرایش کنید.

 

اگر به سفارش طراحی پلاگین اختصاصی wordpress و یا انتشار پلاگین اختصاصی وردپرس فکر می‌کنید:

من تاکنون چندین پلاگین اختصاصی وردپرسی طراحی کرده، و تعدادی از آنها را در دایرکتوری رسمی وردپرس منتشر کرده‌ام. همچنین مشغول طراحی و انتشار پلاگین های وردپرسی اختصاصی بیشتری هم هستم.

می‌توانید فهرست به روزِ پلاگین های فعال من را در این صفحه از وبسایت وردپرس مشاهده کنید.

اگر علاقمند بودید که پلاگین اختصاصی داشته باشید، و یا پلاگین اختصاصی خودتان را در وبسایت رسمی وردپرس منتشر کنید، می توانید با من در ارتباط باشید.

 

منتظر اولین کامنت هستیم!

تصمیم راه‌اندازی وبسایت دارید؟

همین امروز سفارش خود را قطعی کنید

سفارش طراحی سایت 🚀
سفارش و سوال خود را مطرح کنید!
جعفر نقی زاده طراح سایت برنامه نویس وب جعفر نقی زاده آخرین فعالیت لحظاتی پیش